رها
 
انتخاب امروز فردا را می سازد

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس


راه هنرمند " بازیابی خلاقیت "

هنگامی که در دوران کودکی با بچه ها بازی و با دقت به آنها نگاه می کردم ، از بازی های آنها لذت   می بردم ، اکنون هم لذت می برم و بعد کودکی های خود را به یاد می آورم که چقدر شور و شوق داشتم و چه کارهایی که انجام می دادم . علاوه بر تجربه های کودکی ام از هنگام شیر خوردن تا حالا و تجربه بازی و کار خلاقانه با کودکان در شهرهای مختلف ، سعی کرده ام که مطالعاتم را در حوزه های ادبیات ، شعر ، داستان ، هنر ( مجسمه سازی ) و روانشناسی گسترش دهم و گاهی هم چیزهایی    نوشته ام . سال ها خواندم ، تجربه کردم ، تراشیدم و دل به کار بسته ام و همچنان ادامه دارد .

با کودکان سالم در مهد کودک ها و موسسات آموزش هنر کودکان ، با کودکان ویژه در محل نگهداری آنها ، با زندانیان زندان ها و گروهی از علاقمندان به هنر مجسمه سازی به صورت انفرادی و جمعی کار کرده ام . تمام این پازل ها بعد از سال ها به هم پیوسته است .

چند سال پیش کتاب راه هنرمند " بازیابی خلاقیت " نوشته جولیا کامرون ترجمه گیتی خوشدل را خواندم و متوجه شدم که کتاب را باید گروهی خواند ، نه به صورت یک رمان یا یک داستان ، بلکه به صورت یک کار تجربی و دسته جمعی 3 ماهه ، بعد در دوره راه هنرمند که در موسسه پژوهشی کودکان دنیا توسط آقای ناصر یوسفی هدایت می شد شرکت کردم . بعد 3 ماه دیگر این تجربه را به تنهایی تمرین کردم .

در آذر ماه 1386 بنا به دعوت موسسه کودکان رشد آسیا در قزوین ، اولین دوره راه هنرمند را با جمعی از دوستان برگزار کردم ، دومین دوره راه هنرمند در قزوین را در خرداد 1387 هدایت و برگزار کردم .

در بهار 1387 نیز در تهران " شهرک غرب " با عده ای تجربه کردم .

برای اولین بار در کرج در تابستان 1387 و در مهر ماه 87 برای دومین بار کارگاه راه هنرمند به اجرا درآمد .

ما باید خود را بشناسیم ، ببینیم کی هستیم ؟ چی هستیم ؟ کجا ایستاده ایم ؟ هویتمان چیست . هرگز دو دانه برف مثل هم نیست ، دو تا انسان حتی دوقلو هم مثل هم نیستند و هر کسی ویژگی مربوط به خودش را دارد . بهتر بگویم وقتی هر کس توانست خود را بشناسد ، بفهمد چرا غمگین است چرا شاد نیست ، اتفاقات خوبی در زندگیش می افتد .

دوره  راه هنرمند 3 ماه ( 12 هفته ) و هر هفته 2 ساعت برگزار می شود . نوشتن صفحات صبحگاهی ، ملاقات با کودک درون ، نوشتن جملات تاکیدی ، 3 تمرین اصلی این دوره است .

با جمع شدن گروهی ، می توانید برگزاری این دوره را درخواست و آن را تجربه کنید .   

 


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ششم آذر ۱۳۸۷ توسط هوشنگ شاهین زاده
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک